Уважаеми родители,

През последните дни срещу дейността на детската градина бяха подадени осем сигнала до Регионалната здравна инспекция. В резултат на тях беше извършена подробна проверка от компетентните органи.

Проверката приключи без констатирани нарушения и без издадени предписания.

Считам, че този резултат е най-обективната оценка за работата на институцията и за усилията на педагогическия и непедагогическия персонал, който ежедневно полага грижи за Вашите деца.

Правото на всеки родител да подава сигнали и да търси съдействие от компетентните органи е безспорно. Но правото върви ръка за ръка с отговорността. Когато многократни сигнали не установяват нарушения, е редно да се направи равносметка какви последици оставят те върху работната среда, авторитета на институцията и мотивацията на хората, които ежедневно се грижат за Вашите деца.

Трудно е да се говори за липса на доверие към детската градина, докато същевременно всяка сутрин ни поверявате най-ценното си – своите деца. Доверието не е едностранен акт. То изисква взаимно уважение, коректност и готовност за открит разговор, преди да се пристъпи към обвинения и внушения.

Извършената проверка показа ясно, че детската градина работи в съответствие с изискванията и изпълнява своите задължения отговорно и професионално. Това е факт, установен не от нас, а от компетентния контролен орган.

Надявам се занапред енергията и усилията ни да бъдат насочени към общата ни цел – спокойствието, развитието и благополучието на децата, а не към създаването на напрежение, което не носи полза на никого.

Последни публикации

“Обуй обувките на госпожата”

Поздравления на един голям полицай Eshi Jelil и баща. Еши, бащата на Селин от група “Мики Маус” се осмели да се включи в старата традиция на Лютиче, а именно “Обуй обувките на госпожата”. Днес той проведе урок по Пътна безопасност не с една, а с две групи. От сърце ти благодаря приятелю Еши!

Вижте повече

140 г. Национална Гвардейска Част

“Знайте, че ние сме бранителите, но Вие сте пазителите на всичко свято в нашата Майка България!” – думи към екипа на “Лютиче”, от достойните мъже на България.......

Вижте повече

СТОЛИЧНА ОБЩИНА РАЙОН „ПОДУЯНЕ

ЗАПОВЕД

 Mестата за прием са обявени

Групи за учебната 2023/2024 година (с прием от м. септември)

Нови групи за деца родени 2020, 2021  и 2022 г. след преустройството на ДГ № 177 „Лютиче“, район „Подуяне“